Broń Elektromagnetyczna i Kontrola Umysłu


SKRÓT PRZEBIEGU PROGRAMU TELEWIZYJNEGO
Zaczerpnięte z nagrania CNN "Special Assignment", około 1985 roku - wersja oryginalna opublikowana w Mind Control Forum

 
Część pierwsza nie została nagrana na taśmie

Prowadzący
To jest technologia, która może emitować częstotliwości radiowe aby niszczyć części rakiet i samolotów, zanieczyszczać ekrany radarów, lub nawet zmieniać funkcje ludzkiego umysłu. Wszystko to brzmi, jak jeszcze jeden rozdział kontrowersji związanych ze Star Wars w takim razie, specjalista spraw wojskowych, Chuck DeCaro mógłby przedstawić to zagadnienie w swoim sprawozdaniu.

DeCaro
Proszę wyobrazić sobie następstwa broni, która nie pozostawia po sobie widzialnych śladów - broni, która mogła by niszczyć czołgi, statki i samoloty z szybkością równą prędkości światła. Ta sama technologia, po odpowiednich modyfikacjach, mogłaby dezorientować, a nawet powodować efekt równy zażyciu środków uspakajających przez personel militarny, czyniąc go w rzeczywistości bezradnym na polu bitwy. To są nowe środki wojny, które będziemy egzaminować w tej serii.

Przez ostatnie 40 lat, świat przykuwa uwagę do groźby wojny nuklearnej, a ostatnio do prospektu obrony kosmicznej, używającej lasery i inne nowoczesne technologie. Podczas kiedy obie strony Konferencji Genewskiej będą zajmowały się tymi tematami, nastąpił rozwój jeszcze nowszych broni, które mogłyby uczynić relatywnie nieużytecznym jakikolwiek układ odnośnie wyścigu zbrojeń.

Wyładowanie atmosferyczne jest najbardziej dramatyczną formą energii, jaką możemy znaleźć w naturze. Naukowcom udało się wytworzyć limitowane typy sztucznych wyładowań. Niektórzy uważają, że te mogą być początkiem nowego typu broni bezpośredniej energii, częścią rodzaju broni operującej wewnątrz segmentu częstotliwości radiowej - spektrum elektromagnetycznego i jako taka, nazywanej bronią częstotliwości radiowej.

Dr. James Fraser prowadził badania nad efektami elektromagnetycznymi dla lotnictwa przez ponad dziesięć lat i tak jak rosnąca liczba ekspertów uzbrojenia, uważa on, że ta broń radiowej częstotliwości, lub broń RF, może być ukrytą kartą trwającego wyścigu zbrojeń.

Fraser
Można byłoby osiągnąć ogromną ilość siły radiacji i to co można byłoby z tą siłą zrobić potem, jest sprawą inżynieryjnego projektu, czy konkretnego zamierzenia.

DeCaro
Robert Bass, fizyk i Ph.D. w matematyce, pracuje nad amerykańskimi poszukiwaniami broni. Mówi on, że Rosjanie wydają się być w przedzie w niektórych zagadnieniach, szczególnie jeśli chodzi o bronie RF.

Bass
Jesteśmy w tyle za Związkiem Radzieckim, jeśli chodzi o bronie bezpośredniej energii, bazowane na promieniowaniu mikrofalowym 60 gigahertz.

DeCaro
Dr.Bass i inni uważają, że najprawdopodobniejszą formą sowieckiego arsenału RF byłyby wielkiej mocy mikrofale, podobne do fokusowanych promieni radaru super wysokiej intensywności. Mogłyby one dosłownie upiec ludzi i zniszczyć komputery, oraz środki elektronicznego doglądu i komunikacji.

Operacyjna broń RF, relatywnie tania i wielokrotnego użytku, mogłaby zdewastować nowoczesną i drogą maszynerię wojenną. Kosztujący 20 milionów dolarów myśliwiec F-16, dla przykładu, jest totalnie kontrolowany przez elektroniczne sensory i komputery. Bez możliwości manualnej kontroli, samolot dosłownie spadłby z nieba po uderzeniu przez wysoko intensywny puls radiacji mikrofalowej.

Naukowcy mówią, że mikrofale i pulsy RF innego typu, operujące na specyficznych częstotliwościach, mogą być transmitowane z małą lub żadną utratą energii. Maszyny znane jako gyrotrony, mogą produkować masywną pulsację niezbędną dla napędu tych urządzeń i wierzy się, że Związek Radziecki posiada 3 do 5 lat przewagi w tej technologii.

Ostatniego roku CNN zapytywało wiele razy Departament Obrony i Siły Lotnicze o bronie częstotliwości radiowej. Po wielu oporach, Departament Obrony odpowiedział finalnie, że temat jest zbyt delikatny aby o nim dyskutować.

Istnieje urządzenie zwane cewką Tesli. Zostało ono wynalezione około 90 lat temu, lecz rosnąca liczba ekspertów w Stanach Zjednoczonych uważa, że może ono być podstawą nowej generacji broni radzieckich. Są one znane jako bronie częstotliwości radiowej, lub RF, dlatego, że operują w spektrum częstotliwości radiowej. Ich istnienie jest udokumentowane w publikacji Departamentu Obrony, która stwierdza, iż Sowieci mogą użyć ich dla zniszczenia części rakiet, interferencji z radarami lub innymi systemami elektronicznymi, czy nawet do zmian funkcji ludzkiego umysłu.

Koncept arsenału RF został przewidziany na przełomie wieku przez Nicola Teslę, Amerykanina który wyemigrował z Jugosławii. Jest on najbardziej znany jako inwentor prądu zmiennego.

W 1899 roku Tesla zbudował olbrzymią cewkę produkującą 10 milionów Voltów sztucznych wyładowań. Stąd powstała teoria promieni śmierci. Ta, tak jak i inne jego pomysły odnośnie fizyki i elektryczności, została odrzucona przez środowisko naukowe.

Golka
Czysta nauka nie jest rzeczą pewną- nie można przewidzieć, co się uda a co nie.

DeCaro
Robert Golka, badacz naukowy, zbudował replikę cewki Tesli po 80 latach. Golka próbował wyprodukować zjawisko znane jako piorun kulisty. Również, użył on tego urządzenia dla przeprowadzenia testów dla Amerykańskich Sił Lotnictwa Wojskowego.

Golka
To co robiłem, to było przygotowanie modeli nowoczesnych myśliwców długości pięciu stóp, chcieliśmy dowiedzieć się, które części samolotu są najmniej odporne na uderzenia pioruna, czy były to końce skrzydeł, kabina gdzie siedzi pilot, zaokrąglenia...

DeCaro
Te eksperymenty mogły również demonstrować efekty pulsów elektromagnetycznych wybuchu nuklearnego i jak mówi Golka, efekty broni RF. Golka uważa, że teoria Tesli mówiąca o tym, że siła elektromagnetyczna mogłaby być transmitowana poprzez Kulę Ziemską oraz atmosferę, w sposób bezprzewodowy, jest podstawowym elementem pracy Związku Radzieckiego nad broniami RF.

Nowatorskie teorie broni Tesli były generalnie ignorowane w Stanach Zjednoczonych. Nicola Tesla umarł w roku1943, a po drugiej wojnie wszystkie jego dokumenty i pozostałości zostały przetransportowane do jego rodzinnej Jugosławii, gdzie zostały wystawione w muzeum. Niektórzy twierdzą, iż to muzeum stało się swoistą kopalnią złota dla sowieckich naukowców.

Bearden
Do tej pory, o ile mi wiadomo, nie przyznaliśmy sobie formalnie, że te bronie znajdują się w rękach Związku Radzieckiego.

DeCaro
Analityk zbrojeniowy, emerytowany pułkownik Armii Amerykańskiej, znajduje się pośród małej grupy naukowców, którzy uważają, iż Sowieci doprowadzili pomysły Tesli do perfekcji i wytwarzają bronie radiowej częstotliwości na skalę niewyobrażalną w tym kraju.

Bearden
Były serie testów tego rodzaju broni zauważalne przez kilka lat. Dla przykładu, z samolotów pasażerskich z Iranu, przed upadkiem Szacha, widziano głęboko na terytorium Związku Radzieckiego bardzo duże, świecące kule światła, które zaczynały się od małych, a potem powiększały się do bardzo dużych rozmiarów, które są widocznie tymże rodzajem broni użytym w roli obrony rakiet antybalistycznych.

DeCaro
Bearden uważa, że to są satelitarne fotografie tajemniczych, nie jądrowych wybuchów koło niezamieszkanej wyspy na Morzu Wschodnio Syberyjskim, oraz że to są skutki broni RF, która używa skrzyżowania promieniowania energii zwanego "scalars"

Bearden
W ten sposób można kreować, na przykład, elektromagnetyczną eksplozję z odległości, lub elektromagnetyczną implozję z odległości - ekstrakcję energii z odległego punktu. To wyglądałoby jak zimna eksplozja, że tak się wyrażę, i wierzę, że ta historia z 9 Kwietnia1984 roku , za wybrzeżem Japonii z kilkoma samolotami 747 jet airliners - wierzę, że ten incydent był testem broni zimnej eksplozji - przynajmniej charakterystyki były takie same.

DeCaro
Pilot Doug Happ był jednym z pięciu członków załogi, którzy widzieli nieprawdopodobnie dużą chmurę wznoszącą się z monolitycznej zasłony chmur poniżej.

Happ
To wyglądało tak, jak talerz przechodzący poprzez chmury, ale ciągle się powiększało i kiedy było wystarczająco wysoko, było oczywiste, że można było patrzeć poprzez tego środek, więc wyglądało to jak olbrzymie kółko z papierosa.

Przez cały czas, od momentu kiedy zobaczyliśmy tą chmurę, nie wiedzieliśmy co robić i nie uciekaliśmy, ponieważ nie wiedzieliśmy dokąd uciekać, w końcu, albo w to wlecieliśmy, albo to nas pokryło.

DeCaro
Happ mówi, że kiedy lot dotarł do Anchoragena Alasce, został sprawdzony na zanieczyszczenia radioaktywne. Żadnych nie znaleziono.

Dr.James Fraser dokonał dużych badań efektów elektromagnetycznych dla lotnictwa.

Fraser
To mogło być z powodu silnego promieniowania elektromagnetycznego, ale tego nie wiemy.

Mogło to być również spowodowane przypadkowo przez Terminal Gradients: zrobiliśmy kilka lat studiów burzliwości czystego powietrza, dla przykładu, które produkowało taki rodzaj zakłócenia. Ludzie którzy to widzieli, są doświadczonymi pilotami, którzy powinni być zaznajomieni z takim rodzajem wydarzeń i widocznie było to coś spoza ich doświadczenia.

DeCaro
Tak wydarzyło się kilka razy, gdy sowiecka niespodzianka technologiczna zepsuła balans strategiczny. W 1948 roku Sowieci detonowali bombę atomową, całe lata przed tym niż myśleliśmy, że to możliwe. W 1957 roku Sowieci oszołomili świat wypuszczając Sputnika 1, pierwszego na świecie sztucznego satelitę. W 1976 odkryto, iż Sowieci rozpoczęli program budowy broni promiennych , które to odkrycie doprowadziło po pięciu latach do amerykańskiego programu Star Wars.

W każdym z tych przypadków, Stany Zjednoczone były w stanie wyrównać balans, ale tym razem, w przypadku broni częstotliwości radiowej , niektórzy naukowcy uważają, że Sowieci mogą mieć stałą przewagę.

Teraz, jak urządzenia RF mogą być użyte przeciwko ludzkiemu mózgowi.

 

Commercial break

 

DeCaro
Brainstorm był filmem fantastycznonaukowym o urządzeniu, które elektronicznie wstrzykiwało myśli do ludzkiego umysłu. W tej scenie, maszyna kontrolująca umysł projektuje obrazy do mózgu przełożonego naukowca, poprzez nakładane na głowę urządzenie z elektrodą. Naukowiec wkrótce potem odnajduje się, doświadczając myśli przejażdżki dzikim szlakiem.

Ale nawet w tej przyszłościowej, hollywoodzkiej opowieści, osoba ciągle musi być połączona z maszyną poprzez urządzenie z elektrodą nałożone na głowę.

Naukowiec
To jest nadzwyczajne

DeCaro
Ale nie tak nadzwyczajne jak rzeczywisty eksperyment, w którym ja byłem obiektem dla prototypowego urządzenia nadającego obrazy do umysłu bez elektrod. Prototypowa maszyna wytworzona z Sowieckich danych naukowych, podając za niektórymi naukowcami, mogłaby mieć poważny efekt jako narzędzie wojny.

Badania nad elektroniczną kontrolą umysłu nie są rzeczą nową. Naukowy kamień milowy w tej dziedzinie został położony w latach sześćdziesiątych , kiedy Dr. Jose Delgado zademonstrował kontrolę z odległości na nacierającym byku.

Poprzez połączenie anteny radiowej do elektrod wsuniętych do mózgu byka, Delgado udowodnił, że agresywne impulsy zwierzęcia mogą być udaremnione poprzez elektroniczną manipulację byczych refleksów mięśni.

Delgado
Proszę wyobrazić sobie fantastyczne możliwości, jeśli potrafilibyśmy modyfikować wnętrze z zewnątrz?

Ale najpiękniejszą rzeczą jest to, że teraz nie używamy elektrod.

DeCaro
W obecnych latach Delgado pokazał, że zachowanie się małp może zostać zmienione poprzez użycie małej siły, pulsujących pól magnetycznych. Ale w tych eksperymentach nie były używane wszczepy anteny.

Delgado
Jakiekolwiek funkcje mózgu - emocje, intelekt, osobowość - moglibyśmy je prawdopodobnie modyfikować poprzez tą nie inwazyjną technologię.

DeCaro
Prace badawcze Delgado były do tej pory limitowane do zwierząt, ale w Związku Radzieckim, urządzenie radiowej częstotliwości, lub RF, jest w użyciu od ponad 30 lat dla manipulowania nastrojów umysłowo chorych. Jest ono nazwane Lida. Radiuje ono pulsy częstotliwości radiowej, jak również światło, dźwięk, oraz ciepło. Są to pulsy niezmiernie małej częstotliwości, pomiędzy 0 a 100 pulsów na sekundę.

Dr.Ross Adey jest wysokiej klasy badaczem w Veterans Administration Hospital. Bada on efekty tej maszyny.

Osoba nierozpoznana
Teraz, do czego Sowieci używają tej maszyny?

Adey
Oni jej już nie używają. Powinniśmy wyjaśnić, że to jest maszyna uważana przez nich za technologicznie przestarzałą.

DeCaro
Naukowiec, który nie chciał aby go identyfikować, pracuje dla rządu amerykańskiego i przeprowadził tajne badania nad broniami RF. Wierzy on, że testy zrobione na Lidzie oraz na innych maszynach udowadniają, iż ludzie są podatni na zmiany nastroju i świadomości z odległości.

Aktor jako naukowiec
Pewne rodzaje słabych sygnałów elektromagnetycznych działają dokładnie tak jak narkotyki, tak więc można oczekiwać, iż wszystko co może być robione z narkotykami, można robić z odpowiednim sygnałem elektromagnetycznym.

Oczywiście, są specyficzne miejsca i funkcje z tym związane. Jest to zagadnienie dopasowania, tak jak zażyć pigułkę lub lek dla wytworzenia efektu. Można znaleźć relację przyczyny i efektu, pomiędzy polem magnetycznym i funkcją biologiczna.

DeCaro
CNN poprosiło znanego fizyka, Dr. Elizabeth Rausher i inżyniera elektryka, Billa VanBisea, o pomoc w zbudowaniu i testowaniu interferującej z umysłem maszyny częstotliwości radiowej z danych znalezionych w sowieckiej literaturze naukowej.

Maszyna była niedroga i łatwa do skonstruowania przy użyciu części zakupionych w normalnym sklepie elektronicznym. Emituje ona słabe pole magnetyczne, pulsujące na bardzo niskiej częstotliwości.

Jako że byłem obiektem eksperymentu, zawiązano mi oczy i zatkano uszy dla uniknięcia kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Magnetyczna sonda została umieszczona około 18 cali od mojej głowy.

Kiedy eksperyment rozpoczął się, dwa generatory sygnałów produkowały fale, transmitowane przez sondę magnetyczną z siłą równą około jednej tysięcznej siły ziemskiego pola magnetycznego.

* * *

Następująca część programu dotyczy bezpośredniego testu maszyny wykonanej przez VanBisea i Rausher. Podczas eksperymentu, DeCaro oraz Rausher, pomimo zawiązanych oczu i zatkanych uszów, dostrzegają przesuwające i zmieniające się, takie same kształty geometryczne.

* * *

DeCaro
VanBise powiedział, że kiedy nie mogłem widzieć żadnej zmiany, było to z tego powodu, że on nie ustawił właściwej częstotliwości i mocy.
Później zapytałem VanBisea, do czego zdolna byłaby broń używająca tej technologii.

VanBise
Wytworzyć to, co byłoby uznane za ludzkie halucynacje: pokierować ludzi do robienia rzeczy przeciwnych ich, tak zwanemu - lepszemu rozeznaniu.

DeCaro
Jak łatwo byłoby złożyć taką broń, używając części z półki sklepowej ?

VanBise
Przez trzy tygodnie byłbym w stanie złożyć broń, która mogłaby zająć się całym miastem.

DeCaro
Pokazaliśmy rezultaty naszych testów Dr. Robertowi Beckerowi, dwukrotnemu kandydatowi do nagrody Nobla za jego pracę nad biologicznymi efektami elektromagnetyczności.

Becker
To jest bardzo ważny eksperyment, ponieważ przynosi on zrozumienie tego, jak wizja w rzeczywistości pracuje, krok dalej w tajemnicę.

DeCaro
On powiedział, że maszyna wytworzyła zakłócenie w mózgowej interpretacji wizji i jako taka, może być użyta jako broń.

Becker
Taki rodzaj zakłócenia systemu wzrokowego mógłby wyraźnie wpłynąć na operacje pilota myśliwca lub helikoptera, lub nawet jako proste ograniczenia pola wzrokowego, spowodować u każdego podwójne widzenie lub zamazany obraz, tak jak ze źle ustawionego telewizora.
Efekt na zdolnościach operacyjnych lotnictwa lub marynarki wojennej mógłby być katastroficzny.

DeCaro
Kiedy wrócimy, więcej o broniach RF.

 

Commercial break

 

DeCaro
Oto sowiecka maszyna - Lida. Transmituje ona pulsy radiowe małej energii, pomiędzy 0 i 100 cyklów na sekundę. W Związku Radzieckim, Lidy są używane dla uspokojenia psychicznie chorych bez potrzeby kontaktu fizycznego.

Ten dźwięk, odbierany w Stanach Zjednoczonych przez radia z krótkim zakresem, jest generowany przez inne sowieckie urządzenie częstotliwości radiowej. Jest ono znane jako Dzięcioł, z powodu jego dźwięku. Jest on transmitowany przez kilka nadajników wysokiej siły, operujących z głębi Związku Radzieckiego od 4-go Lipca , 1976.

Pomimo oficjalnego wytłumaczenia Departamentu Obrony, stwierdzającego, że Dzięcioł jest ponad horyzontowym radarem, przeznaczonym do śledzenia amerykańskich rakiet, niektórzy naukowcy podejrzewają, iż Woodpecker jest przeznaczony do interferencji z funkcjami ludzkiego umysłu.

Dr. Becker
Jeśli chodzi o mnie, to możliwość tego, że to wywiera bezpośredni, psychoaktywny efekt na całej populacji Ameryki, nie została nigdy wykluczona.

DeCaro
Dr. Robert Becker jest pionierem na polu bioefektów elektromagnetyczności.

Dr. Becker
Zasięg sygnałów wewnątrz których operuje Dzięcioł, jest taki sam, jak raportowany przez wielu badaczy zasięg powodujący uspokajający efekt na zwierzętach.

Dr. Beck
Jesteśmy po prostu nieprawdopodobnie czuli na te magnetyczne stymulanty.

DeCaro
Dr. Bob Beck, Ph.D w inżynierii nuklearnej, dokonał rozległych badań nad elektromagnetycznymi efektami występującymi u ludzi.

Dr. Beck
Ten sygnał przesiąkł do elektryfikacji w USA, został podjęty przez linie wysokiego napięcia, re - radiował, wchodził do domów poprzez sieć oświetleniową.

Dr. Valanskaya
Byłam zaskoczona po przybyciu tutaj, że zagadnienie influencji pól elektromagnetycznych było niemal kompletnie ignorowane.

DeCaro
Dr. Larissa Valanskaya była poważnie zaangażowana w prace badawcze nad elektromagnetycznością, nim pozwolono jej emigrować do USA. Opowiedziała ona CNN o sowieckich badaniach nad efektami elektromagnetyczności.

Dr. Valanskaya
Oni zademonstrowali eksperymentalnie, że pola elektromagnetyczne o małej częstotliwości i małej energii, mogą również posiadać informację biologiczną - biologiczną skuteczność, ponieważ każde pole jest nośnikiem nie tylko energii, ale również informacji.

DeCaro
Ona powiedziała, że badania prowadzone były na polecenie rządu sowieckiego.

Dr. Valanskaya
Oczywiście, wojsko było niezmiernie zainteresowane tymi możliwościami influencji.

DeCaro
Czy siły militarne Stanów Zjednoczonych pracują na polu elektronicznej kontroli umysłu ?
Oficjalnie, Departament Obrony nie komentował tematu, ponieważ jest on, stwierdzenie: "Zbyt delikatny."

CNN dowiedziało się od tego rządowego naukowca, który nie chciał być rozpoznany, że laboratorium Marynarki Wojennej prowadziło badania nad użyciem urządzenia RF dla prac antyterrorystycznych i specjalnych operacji.

Aktor jako naukowiec
Istnieje możliwość załadowania pewnego procentu populacji, jak widać, słabymi polami elektromagnetycznymi.

DeCaro
Badania wykazały również, że sygnały RF mogą rozpuszczać pewne typy szczurzych komórek mózgowych, powodując dezorientację i mdłości.

Podając za naukowcem, pomimo, iż program był sukcesywny, rząd nie kontynuował tej pracy.

Dr.James Fraser dokonał zajmujących wiele lat badań nad elektromagnetycznością dla lotnictwa. W pewnym momencie, zaproponował on system broni RF do użytku na polu bitwy.

Dr. Fraser
Można byłoby wyprodukować antenę przenoszoną przez helikopter i ta mogłaby spowodować szeroki wachlarz symptomów na ludziach, którzy staliby w promieniu.

DeCaro
Podając za Dr. Fraserem , lotnictwo nie kontynuowało tej pracy.

W Lawrence Livermore Laboratorium jeszcze inny koncept broni RF został nazwany " Bombą Mózgową". Podającza książką Star Warriors, Bomba Mózgowa mogłaby skupić wybuch jądrowy w olbrzymi puls RF, energii małej częstotliwości, która oszołomiłaby wielką ilość wojska. Zauważalnie, to też nie jest jeszcze opłacane.

Departament Obrony nie będzie komentował sowieckich broni RF, ani czy rozwój amerykańskich broni posuwa się do przodu. Jakkolwiek, eksperci zapytani przez CNN mówią, iż Sowieci są widocznie w przedzie i mogliby eksploatować tą przewagę poprzez niespodziane posunięcie strategiczne - posunięcie, które mogłoby przynieść poważne konsekwencje dla Stanów Zjednoczonych.

Z Waszyngtonu this is Chuck DeCaro,CNN Special Assignments.

Announcer

That's our program for this weekend.We would encourage you to send us any comments you might have or maybeyou have a suggestion for a possible story we could look into. If so, writeus in care of:

Special Assignment

2133 Wisconsin Ave. NW

Washington, DC 20007


Polska Strona Kontroli Umysłu